Історія коледжу

Історія коледжу

minule   kolishnyWB

1940 рік - організовано навчальний заклад за підготовкою фахівців з рільництва в селі Руська Іванівка Старокозацького району Ізмаїльської області.

2 листопада 1944 року - після Великої Вітчизняної Війни, за рішенням Ізмаїльського обласного виконкому та наказом Міністерства сільського господарства України, діяльність технікуму була відновлена. Його переведено із с. Руська Іванівка до міста Білгород-Дністровський. Навчальний заклад отримав назву «Білгород-Дністровський технікум рільництва».

Директором технікуму призначено Гапонюка Дмитра Володимировича, який очолював колектив протягом 25-ти років. Для проведення навчальних занять за технікумом закріпили три будинки колишнього дитячого притулку по вул. Архієрейській (нині Калініна) із подвір’ям та садом. На базі господарства «Розсадник» було створено навчально-дослідне господарство технікуму із земельною площею 230 га.

План прийому студентів на 1944-1945 навчальний рік складав 150 осіб: 2 підготовчі групи, 2 групи першого і 1 група другого курсу за спеціальністю «Агрономія». Заняття розпочалися 15 листопада 1944 року.

1

Лабораторна робота з ґрунтознавства

 

Грудень 1947 року - відбувся перший випуск агрономів у кількості 20 осіб. В подальшому випуски агрономів відбуваються щорічно.

 

1945 рік - розпочато прийом студентів за спеціальністю «Виноградарство», перший випуск агрономів – виноградарів відбувся в 1949 році. Підготовка агрономів-виноградарів, з деякими перервами, тривала до 1976 року.

 

1949 рік - відкрито спеціальність «Механізація сільського господарства». 1953 рік - перший випуск техніків-механіків.

 

1956 рік - підготовку фахівців спеціальності «Механізація сільського господарства» було переведено до Ізмаїльського технікуму механізації та електрифікації сільського господарства.

 

1950-1970 роки - створено базу практичного навчання студентів технікуму, основою якої було навчально-дослідне господарство.

2

На навчально-дослідному господарстві

 

 

Викладачі Кирсей І.І. та Унтілова А.І. зібрали чудову колекцію з 147 сортів винограду, дендрарій нараховував 300 видів дерев і чагарників півдня України, 20 сортів горіхів. Під керівництвом викладача Демченка В.Г. створено плодовий розсадник, а Трегуб М.П. заклав персиковий сад площею 5 га.

За участю Арнаутова І.В. студентами була створена велика навчальна колекція овочевих культур.

Великий внесок у розвиток селекційної ділянки внесли викладачі Погорєлєнко Л.А., Бойко Г.Ф., Попова П.Д., Дмітрієва Л.А. Ці прекрасні фахівці з великою любов'ю передавали студентській молоді свої знання і досвід.

Завідувачем навчально-дослідним господарством був Москвін Ф.М., який працював у технікумі більше 40 років. Його справу гідно продовжили Кирсей Г.І., Демченко В.Г., Трегуб М.П., Репєшко В.П., Нечипуренко І.Г.,бригадири Грабовецький І.О., Котляренко І.А.

На той час активно розвивалось рільництво, плодоовочівництво, виноградарство. На НДГ функціонувало 2 теплиці, пасіка на 150 вуликів (пасічник Галов М.І.), ферма великої рогатої худоби, свиноферма, були коні. Багато зусиль в створенні бази доклала викладач тваринництва Зуєнко Л.Є. Навчально-дослідне господарство було значною підтримкою для харчування студентів, особливо у важкі повоєнні та посушливі роки.

В період розпаду СРСР господарство технікуму зазнало певних реорганізацій. Але з 2001р.     НДГ - знову структурний підрозділ навчального закладу і місце проведення навчальних та технологічних практик студентів.

 

 

1955 рік – навчальний заклад перейменовано в «Білгород-Дністровський сільськогосподарський технікум».

 

1956 рік – відкрито заочне відділення технікуму, яким завідувала Унтілова А.І. Перший випуск відбувся в 1960 році. В різні часи очолювали заочне відділення Дмитрієва Л.А.,
Кучковська Н.В., Двойніна С.В.

 

1964 рік – відкрито гідромеліоративне відділення, яке готувало фахівців за спеціальністю "Будівництво, обслуговування та ремонт гідромеліоративних споруд" за денною та заочною формами навчання. Завідувачем відділенням призначено Маника Ф.С.

3

Гапонюк Д.В., Поліщук П.К. на відкритті 2-х поверхового навчального корпусу

 

1971 рік – відкрито будівельне відділення. Завідувачем відділенням призначено Соловйова В.Г., який очолював відділення до 1985 року. В подальшому в різні часи відділення очолювали: Кожевніков В.К., Тіщенко Г.П., Сєрова І.В., Стефанюк М.М.

 

2001 рік - розпочато набір студентів за спеціальністю «Прикладна екологія», а з 2005 року – відкрито екологічне відділення. Завідувачкою відділення призначено Зайченко М.Д.

 

2004 рік - розпочато набір студентів за спеціальністю «Організація виробництва». Першою завідувачкою відділенням «Організація виробництва» стала Трянова Н.К. У 2007-2012 роках цю посаду займала Маслій Н.Д.

4

Слухачі теоретичного семінару, 1980 р.

 

2004 рік - відкрито спеціальність «Зелене будівництво та садово-паркове господарство».

2011 рік - розпочався набір студентів за спеціальністю "Архітектурне проектування та внутрішній інтер'єр".

2014 рік - відкрито спеціальність «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж»

2018 рікнавчальному закладу надано статус коледжу та перейменовано у Білгород-Дністровський коледж природокористування, будівництва та комп'ютерних технологій